Praca, nie obietnice

SPOTKANIE NOWOROCZNE DZIAŁACZY I SYMPATYKÓW PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W RZESZOWIE

Odsłony: 1252

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z woj. podkarpackiego na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego przybyli do rzeszowskiej filharmonii na spotkanie noworoczne. 

Podsumowując ubiegły rok marszałek Sejmu Marek Kuchciński dziękował za zaangażowanie w pracę dla Podkarpacia. Także, jak mówił na rzecz dobrej zmiany w Polsce. Wyliczał, że badania pokazują największy od 2007 roku poziom optymizmu społecznego, jednocześnie zwracał uwagę na wyzwania w roku wyborów samorządowych.

Marek Kuchciński przypomniał, że w 2018 roku rozpoczął się nowy cykl wyborczy. – Pamiętajmy, że jesteśmy jedynym województwem w Polsce, w którym od kilku lat władzę sprawuje Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że na PiS spoczywa pełna odpowiedzialność – mówił. Zaznaczył, że Prawu i Sprawiedliwości udało się zerwać z tradycją zapominania o Podkarpaciu. Przykładem na to jest choćby budowa Via Carpatii, kluczowej inwestycji nie tylko dla Polski Wschodniej, ale i dla całej Europy Środkowej, od Bałtyku po Morze Czarne, Kongres 590 – wydarzenie przynoszące ważne inwestycje oraz Europa Karpat, obejmująca współpracę polityczną i rozwojową regionu.

Przypomniał również, że już wcześniej udało się np. stworzyć nowe szanse dla Huty Stalowa Wola czy Autosanu. Kilka dni temu w Warszawie zapadła zaś decyzja o budowie Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych, który ma być najlepszym ośrodkiem sportu w Europie.

W wydarzeniu uczestniczył poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz. Ponadto udział wzięli: Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, parlamentarzyści z okręgów wyborczych nr 22 i 23, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, dyrektorzy instytucji oraz sympatycy. 

Fot. A. Malicki 

  • IMG_0213
  • IMG_0215
  • IMG_0220
  • IMG_0282
  • IMG_0288

Simple Image Gallery Extended