Praca, nie obietnice

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA NOWEJ SIEDZIBY CENTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO W RZESZOWIE

Odsłony: 1263

W dniu 9 lutego br. odbyło się spotkanie z Panem Joachim Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji i Panem Pawłem Majewskim – Sekretarzem Stanu w MSWiA w Sali klubowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Następnie dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. 

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie jest pierwszym zaprojektowanym i wybudowanym tak nowoczesnym obiektem w kraju, dedykowanym potrzebom rozwijającego się systemu powiadamiania ratunkowego. Obiekt powstał nie tylko w celu poprawy warunków pracy operatorów numerów alarmowych, ale przede wszystkim z uwagi na konieczność zapewnienia pełnej funkcjonalności systemu związanej z planowaną do przejęcia obsługą pozostałych numerów alarmowych, tj. 997, 998, 999 oraz innych funkcjonalności jak e-call.

Minister Brudziński zwrócił uwagę na nieodpowiedzialność ludzi, którzy pozwalają sobie, myśląc, że to żart i dowcip, na nieuzasadnione zgłoszenia. Zaapelował „Wy wszyscy, którzy wpadniecie na tak niemądry pomysł, by wybrać numer 112 bez potrzeby, pamiętajcie, że ktoś inny może stracić życie, bo służby nie będą mogły na czas zareagować”. Dodatkowo ocenił, iż „średni czas reakcji dodzwonienia się na ten numer i podjęcia interwencji to niespełna 10 s.”. Resort planuje w tym roku, wdrożyć aplikację dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych i głuchoniemych, dzięki której będą mogli wezwać pomoc. 

W trakcie uroczystości Szef MSWiA nagrodził w ramach akcji „Młody Bohater” 12 – letniego Bartka Purchę z Jarosławia. Najpierw, zgodnie z jej prośbą, zadzwonił do jej córki, następnie wezwał pogotowie. Kobieta miała poważne problemy z sercem. 

Zostali również wyróżnieni operatorzy dla numeru 112. 

W wydarzeniu uczestniczył poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz. Ponadto brali w nim udział w większości zgromadzeni podkarpaccy parlamentarzyści PiS. 


  • IMG_1284
  • IMG_5328-1200x797
  • IMG_5330-1200x801
  • IMG_5367-1200x800

Simple Image Gallery Extended