Praca, nie obietnice

KONFERENCJA „TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ ZRÓWNOWAŻONEGO UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO PODKARPACIA”.

Odsłony: 40

16 października 2017 r. poseł Andrzej Matusiewicz wziął udział w konferencji pt. „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia. Implikacje dla gospodarki”, odbywającej się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. 

W czasie spotkania  podczas trzech bloków tematycznych debatowano o perspektywach rozwoju sieci transportowych na Podkarpaciu, kluczowych przedsięwzięciach drogowych oraz o rozwoju infrastruktury kolejowej i lotniczej w powiązaniu z rynkiem pasażerskim oraz towarowym. 

PRZEMYSKIE TARGI PRACY

Odsłony: 37

W dniu 17 października br. w budynku przy ulicy Kraszewskiego 7A  odbyły się Przemyskie Targi Pracy zorganizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy wspólnie z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu. 

Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz pomimo szczerych chęci uczestnictwa  w wydarzeniu, z powodu licznych obowiązków służbowych nie mógł osobiście wziąć w nim udziału. List okolicznościowy skierowany do Organizatorów, w imieniu Parlamentarzysty odczytał asystent Arkadiusz Mazur. 

ŚWIĘTO 5. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

Odsłony: 35

Na przemyskim Rynku w dniu 13 października odbyły się uroczyste obchody święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy. W ramach uroczystości przewidziano „Dzień Otwartych Koszar” oraz statyczny pokaz sprzętu wojskowego.

Zostały odczytane rozkazy okolicznościowe i  wręczono wyróżnienia. Dowódca 5. Batalionu Strzelców ppłk Marcin Dusza zaznaczył, że powołaniem Podhalańczyków jest ofiarna służba i gotowość, by w czasie zagrożenia stanąć jak ich przodkowie do obrony Ojczyzny.

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W PWSW W PRZEMYŚLU

Odsłony: 32

W dniu 12 października br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. 

Posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza reprezentował asystent Arkadiusz Mazur, który w Jego imieniu odczytał list okolicznościowy i złożył go na ręce Rektora PWSW. Parlamentarzysta życzył całej społeczności akademickiej roku obfitującego w sukcesy. Inauguracja służy przedstawianiu planów i wizji dalszej działalności, to czas mobilizacji rozpoczynający wytężoną pracę,  ale także satysfakcji z przyjęcia w poczet studentów nowych, zdolnych osób. 

JUBILEUSZ 30-LECIA REAKTYWACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 W PRZEMYŚLU

Odsłony: 37

12 października 2017 r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.

Uroczystości jubileuszowe 30-lecia reaktywacji Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, uczniów oraz przyjaciół szkoły.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEMYŚLU

Odsłony: 112

W dniu 11 października br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w takcie których wręczono nauczycielom medale i nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. 

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI W DUBIECKU

Odsłony: 91

W Zamku Dubiecko dnia 5 października br. zostały zorganizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. 

Wydarzenie miało na celu promocję wschodniej części woj. podkarpackiego jako regionu pełnego turystycznych atrakcji i idealnie pasującego do rodzinnego wypoczynku.