Praca, nie obietnice

OBCHODY DNIA STRAŻAKA W PRZEMYŚLU

Odsłony: 63

W dniu 22 maja br. na placu zewnętrznym KM PSP w Przemyślu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono m.in. odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto Komenda Miejska oficjalnie odebrała nowy wóz ratowniczo – gaśniczy marki Volvo. W planach jest budowa od podstaw drugiej jednostki ratowniczo – gaśniczej.

ROCZNICA BITWY O WZGÓRZE MONTE CASSINO

Odsłony: 98

W dniu 18 maja br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Przemyśla Januszem Hamryszczakiem oraz Dariuszem Łapą Sekretarzem Miasta Przemyśla złożył kwiaty na grobie ppor. Kazimierza Gurbiela bohatera spod Monte Cassino.  

Przypomnijmy, że 18 maja 1944 r. oddziały 2 Korpusu Polskiego zdobyły ruiny klasztoru benedyktynów na Monte Cassino. W czasie walk zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

WAŻNA INWESTYCJA W PODKARPACKIEJ KAS

Odsłony: 117

W dniu 15 maja 2018 r. w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie podpisana została umowa dotycząca opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę  oraz ustaleniem warunków sprawowania nadzoru autorskiego dla inwestycji pod nazwą: Budowa Oddziału Celnego w Przemyślu wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową, z przeznaczeniem na potrzeby jednostek podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu. 

OBCHODY DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W PRZEMYŚLU

Odsłony: 232

W dniu 8 maja br. w Przemyślu odbyły się obchody  Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem „Wczesna interwencja drogą do rozwoju dziecka”, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.