Aktualności

MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BACHÓRCU ORAZ ISKANI Z WIZYTĄ W SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Odsłony: 3509

W dniu 10 września br., z uwagi na zaproszenie posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza  młodzież ze Szkół Podstawowych w Bachórcu oraz Iskani wraz z opiekunami  uczestniczyła w zwiedzaniu Sejmu  Rzeczypospolitej Polskiej. 

Program wizyty obejmował zwiedzanie: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej i Korytarza Marszałkowskiego. Poza tym uczestnicy wycieczki wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Przebywali też przed Pomnikiem Polski Walczącej przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Koszt przejazdów wycieczki szkolnej w obie strony - z Bachórca do Warszawy i obiadu w Restauracji Sejmowej pokryła Kancelaria Sejmu RP.

Obie Szkoły z dotychczasowej działalności dały się poznać jako wzorowe placówki oświatowe rzetelnie realizujące program i angażujące uczniów do aktywności pozalekcyjnych. 

Należy dodać, że parlamentarzysta, w trakcie obecnej kadencji nawiązał bardzo dobre relacje z mieszkańcami Bachórca, jak też Iskani, czego wyrazem jest duża liczba pism interwencyjnych dotyczących różnych problemów tych społeczności. 

  • IMG_5197
  • IMG_5205
  • IMG_5206
  • IMG_5207
  • IMG_5209
  • IMG_5214

Simple Image Gallery Extended