Praca, nie obietnice

FESTIWAL PODKARPACKICH SMAKÓW

Odsłony: 6366

             IMG 0740W niedzielę, 14 czerwca 2015r. po raz dziewiąty można było posmakować najlepszej, tworzonej zgodnie z tradycją podkarpackiej żywności podczas „Festiwalu Podkarpackich Smaków”, w którym uczestniczył również Senator RP Andrzej Matusiewicz.

W tym roku w Festiwalu wzięło udział ponad 100 wystawców z całego Podkarpacia, promujących ekologiczną i tradycyjną żywność najwyższej jakości.

Uroczystości zainaugurowała Msza św. odprawiona w intencji wystawców i organizatorów w kościele parafialnym w Górnie. Otwarcia imprezy dokonał - w imieniu marszałka województwa - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Wojciech Buczak. Gospodarzami imprezy byli Mieczysław Miazga, prezes ZM Smak Górno oraz burmistrz  Sokołowa Małopolskiego – Andrzej Ożóg. Razem z Senatorem Andrzejem Matusiewiczem oraz Członkami Zarządu Województwa Podkarpackiego częstowali oni uczestników festiwalu przekąskami z grilla,  przygotowanymi przez regionalnych producentów.

Jak co roku Festiwal Podkarpackich Smaków odwiedziło kilka tysięcy gości. Mogli oni nie tylko degustować tradycyjne potrawy, ale także bawić się przy ludowej muzyce i śpiewie, a także zobaczyć i kupić wyroby regionalnych twórców rękodzieła ludowego.

  • IMG_0726
  • IMG_0740
  • IMG_0746
  • IMG_0755
  • IMG_0763

Simple Image Gallery Extended