Praca, nie obietnice

W Regionie

VI JAROSŁAWSKIE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

Odsłony: 4785

1Data wydarzenia: 11 kwietnia (czwartek) 2013 roku

W dniu 11 kwietnia br. w Auli Niebieskiej Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej odbyły się VI Jarosławskie Potyczki Ortograficzne – dyktando powiatowe, nominowane do ogólnopolskiej nagrody „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej”.

W jarosławskim dyktandzie wzięły udział 264 osoby, w tym przedstawiciel Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej - Senator RP Andrzej Matusiewicz, władze: wojewódzkie, powiatu jarosławskiego, miasta Jarosławia, PWSTE – gospodarza tegorocznych potyczek, jak również mieszkańcy Jarosławia i powiatu jarosławskiego, uczniowie szkół oraz zaproszony gość – redaktor Jarosław Kret z Programu Pierwszego TVP.

logoLektorem tegorocznej edycji Jarosławskich Potyczek Ortograficznych była Pani redaktor Beata Tadla – laureatka trzeciego miejsca w plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej z 2009 roku, prezenterka „Wiadomości” w TVP1.

W trakcie oczekiwania na wyniki, zawodnicy wysłuchali piosenek i wierszy w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wywiadu „na żywo” z red. Beatą Tadlą i Jarosławem Kretem, przygotowanego przez uczennice klasy dziennikarskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Na koniec zebrani goście, wysłuchali wykładu Pana Profesora Kazimierza Ożoga, wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego, na temat zawiłości i trudności w używaniu w języka polskiego w życiu codziennym.

Dyktando autorstwa Pani dr Ewy Błachowicz z Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego dostępne jest poniżej.

  • 1
  • 3
  • 4
  • logo

Simple Image Gallery Extended