OTWARCIE BIURA POSELSKO-SENATORSKIEGO W JAROSŁAWIU

Odsłony: 7856

fotoData wydarzenia: 6 maj 2012 rok

W dniu 6 maja odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Biura Poselsko-Senatorskiego Prawa i Sprawiedliwości w Jarosławiu, Rynek 6.W spotkaniu wzięli udział gospodarze Biura: Pan Tomasz Poręba, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Marek Kuchciński, Wicemarszałek Sejmu RP, Pan Andrzej Matusiewicz, Senator RP oraz Pan Piotr Babinetz, Poseł na Sejm RP oraz zaproszeni goście, na czele z Panem Andrzejem Wyczawskim, Burmistrzem Miasta Jarosławia i Panem Bogdanem Wołoszynem, Zastępcą Burmistrza, Radni Powiatu Jarosławskiego, Radni Miasta Jarosławia i  Miasta Pruchnika, Pan Marian Kozłowski, Przewodniczący Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” w Jarosławiu, przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym w Jarosławiu na czele z Panem Adamem Międlarem, Prezesem Stowarzyszenia, przedstawiciele Jarosławskiego Klubu Gazety Polskiej z Przewodniczącym, Bogdanem Cichym, przedstawiciele Forum Młodych PiS, członkowie i sympatycy Komitetu Powiatowego PiS oraz mieszkańcy Jarosławia.

05Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, której przewodniczył ksiądz dziekan Marian Bocho.

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do siedziby Biura Poselsko-Senatorskiego, gdzie po wspólnej modlitwie Ksiądz dziekan dokonał poświęcenia obiektu.

Po symbolicznym poczęstunku goście zajęli miejsca w znajdującej się w tym samym budynku Sali Ślubów, gdzie głos zabrali gospodarze Biura.

Jako pierwszy przemawiał  Poseł do PE Tomasz Poręba. W kilkuminutowym wystąpieniu omówił najważniejsze kwestie dotyczące znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

08Poseł zwrócił także uwagę na sposób, w jaki inne państwa UE dbają o swój interes narodowy i przeciwstawił to obecnej polityce rządzących w naszym kraju. Mówił też o trudnościach, jakie napotyka rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Następnie głos zabrał Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński, który mówił o konieczności jednoczenia prawicy. Nawiązał także do sprawy godnego upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.

Następnie do zebranych zwrócił się Poseł Piotr Babinetz.

Jako ostatni głos zabrał prowadzący spotkanie Senator RP Andrzej Matusiewicz. W swoim wystąpieniu poinformował zebranych o swojej pracy parlamentarnej. Przybliżył zagadnienia będące w zainteresowaniu Komisji Ustawodawczej i Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, których jest członkiem.

Następnie parlamenarzyści odpowiadali na pytania zebranych.

09Nowo otwarte Biuro Poselsko-Senatorskie mieści się pod dobrze znanym członkom i sympatykom Prawa i Sprawiedliwości adresem, gdyż od 2005 r. swoją siedzibę miało tam Biuro Poselskie Posła Andrzeja Ćwierza. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. W każdy piątek w godzinach od 15.00 do 17.00 udzielane są bezpłatne porady prawne.

Biuro ma za zadanie umożliwić wszystkim zainteresowanym spotkanie z parlamentarzystami, a także ma być miejscem, w którym będą podejmowane działania i interwencje w sprawach ważnych dla miasta i regionu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • foto

Simple Image Gallery Extended