50-LECIE OSP RUDENKA POŁĄCZONE Z OTWARCIEM DOMU LUDOWEGO ORAZ ZMODERNIZOWANEJ DROGI POWIATOWEJ

Odsłony: 4944

OSP RudenkaW dniu 8 września 2012 roku senator RP Andrzej Matusiewicz uczestniczył w uroczystościach odbywających się w Rudence (Gmina Olszanica), które były związane z jubileuszem 50-lecia OSP Rudenka oraz otwarciem domu ludowego jak i zmodernizowanej drogi powiatowej.

Wykonywanie funkcji strażaka ochotnika jest niewątpliwie wielkim zaszczytem. Wymaga jednak wielu poświęceń, które często odbywają się kosztem życia prywatnego. Bardzo często tradycja bycia strażakiem niezawodowym jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Na pewno należy takie działania wspierać i kultywować. Jest to piękna i szczytna idea.

Natomiast Dom Ludowy jest zawsze miejscem, w którym mogą być rozpowszechniane ciekawe inicjatywy mające na celu zintegrowanie lokalnej społeczności. Niniejsza inwestycja jest bardzo dobrym sposobem na dalszy rozwój kulturalny.

Bardzo ważnym elementem, który w pozytywny sposób wpływa na działalność Gminy jest rozwój jej infrastruktury, w tym sieci drogowej. Możliwość swobodnego przemieszczania się to nie tylko ułatwienie dla mieszkańców, którzy mogą w nieograniczony sposób podróżować, ale również zachęta dla turystów do odwiedzania regionu.