Praca, nie obietnice

W Regionie

DOŻYNKI GMINNE W POLAŃCZYKU

Odsłony: 5165

dsc 0038Data wydarzeni: 13 września 2015 roku

Dożynki to najważniejsze w roku Święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu. Uroczystość ta skłania zawsze do refleksji nad wartością Chleba i trudem jego powstawania.

W dniu 13.09.2015r. odbyły się w Polańczyku Dożynki Gminne. Tradycyjnie obrzęd rozpoczął się Mszą Świętą dziękczynną w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości
w Polańczyku. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Pani Krystyna Mucha z Myczkowiec oraz Pan Stanisław Pasławski z Bukowca. W Dożynkach uczestniczyli parlamentarzyści – Poseł na Sejm Pan Bogdan Rzońca, Senator Pan Andrzej Matusiewicz, Starosta Powiatu Leskiego – Pan Andrzej Olesiuk, Dziekan Dekanatu Solińskiego ks. Wojciech Szlachta, przedstawiciele Rady Powiatu Leskiego na czele z Przewodniczącym Rady Panem Markiem Małeckim, Radni Rady Gminy Solina na czele z przewodniczącym Panem Mariuszem Kaliniewiczem.

Cała uroczystość była uświetniona śpiewami Pań z kół Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie Gminy oraz występami Zespołu Ludowego Muzyki z Myczkowa i zaprzyjaźnionej kapeli ludowej z Lutowisk.

  • dsc_0038
  • dsc_0093
  • dsc_0110

Simple Image Gallery Extended