ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W LUBACZOWIE

Odsłony: 4792

11 listopad lubaczowData wydarzenia: 11 listopada (poniedziałek) 2013 roku

Senator Andrzej Matusiewicz w dniu 11 listopada uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości odbywających się w Lubaczowie. W tym roku do tradycyjnego spotkania pod Pomnikiem Niepodległości dołączył „Bieg Niepodległości”, organizowany przez Starostę Lubaczowskiego Pana Józefa Michalika, Burmistrz Miasta Lubaczowa Panią Marię Magoń, Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie oraz Klub Biegacza w Lubaczowie.

Święto Niepodległości rozpoczęło się od zbiórki uczestników „Biegu Niepodległości” przy pomniku
w lesie „Niwki”. Na rynku przed ratuszem miejskim w Lubaczowie zebrały się delegacje, poczty sztandarowe i społeczność Lubaczowa. Następnie przemaszerowano ulicami miasta pod Pomnik Niepodległości, gdzie odegrano hymn państwowy, wygłoszono okolicznościowe wystąpienia, dokonano odznaczenia Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej, wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy uczestnikom „Biegu Niepodległości”, jak również złożone zostały wiązanki kwiatów.

W Konkatedrze w Lubaczowie odbył się montaż słowno-muzyczny a po nim uroczysta Msza Św. odprawiona w intencji Ojczyzny. Kolejnym punktem obchodów był spektakl „Patriotyzm jest w nas”- pt. „Na Zamku w Jaworowie” w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. Następnie soliści i grupy artystyczne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z towarzyszeniem zespołu Manitou (Miejski Dom Kultury) przedstawili okolicznościowy program patriotyczny pt.„Maszerują strzelcy maszerują...”