W Regionie

OBCHODY DNIA STRAŻAKA W PRZEMYŚLU

Odsłony: 1426

W dniu 22 maja br. na placu zewnętrznym KM PSP w Przemyślu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono m.in. odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto Komenda Miejska oficjalnie odebrała nowy wóz ratowniczo – gaśniczy marki Volvo. W planach jest budowa od podstaw drugiej jednostki ratowniczo – gaśniczej.

Brygadier Daniel Dryniak Zastępca Podkarpackiego Komendanta Straży Pożarnej oraz posłanka Joanna Schmidt -  Rodziewicz podkreślili znaczenie ustawy modernizacyjnej, na mocy której Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają  w sumie ponad 1 mld złotych  na m.in.: rozbudowę strażnic oraz  zakup sprzętu. 

Wskazano na słowa Szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego „bardzo ważne jest też to, aby ten strumień pieniędzy do służb trafiał również do Ochotniczych Straży Pożarnych. Dlatego z olbrzymią satysfakcją chcę państwa poinformować, że w roku 2018 do OSP z funduszy budżetowych popłynie ponad 137 mln - to jest o przeszło 13 mln więcej niż w roku ubiegłym". 

Dodatkowo zaapelowano, żeby powstrzymać się od fałszywych komentarzy dotyczących malejących nakładów z funduszy publicznych na OSP, ponieważ nakłady te wzrosły od 2015 r. o 30 %.   

Życzenia i gratulacje do strażaków skierował także Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, który z powodu innych obowiązków służbowych został zmuszony pozostać w Warszawie: „Z satysfakcją pragnę wyrazić swoje uznanie dla ofiarnej służby strażaków, którzy niejednokrotnie narażając samych siebie na niebezpieczeństwo, śpieszą na ratunek, gdy zagrożone jest ludzkie życie, zdrowie, mienie lub środowisko. Szczerze doceniam Wasz codzienny trud,  zaangażowanie i ofiarność w niesieniu pomocy podczas pożarów,  wypadków komunikacyjnych czy w czasie klęsk żywiołowych.

Korzystając z tej wyjątkowej okazji, pragnę złożyć na ręce Pana Komendanta wszystkim strażakom zawodowym oraz strażakom - ochotnikom życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w kolejnych latach służby. Niech podejmowane działania przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań na rzecz społeczeństwa, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. 

Szczególne gratulacje kieruję w stronę strażaków, którzy w dniu dzisiejszym otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe, aby entuzjazm i wytrwałość w pracy będącej swoistym powołaniem towarzyszyły Wam niezależnie od zaistniałych sytuacji.  

Życzę Bożego Błogosławieństwa za przyczyną patrona strażaków - św. Floriana”.

W wydarzeniu uczestniczyli oprócz wyżej wymienionych: poseł Wojciech Bakun, Dyrektor Biura Senatora Mieczysława Golby Andrzej Homa, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz z Zastępcami Januszem Hamryszczakiem oraz Grzegorzem Hayderem, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusław Zaleszczyk, Dyrektor KOWR Oddział Rzeszów Mariusz Król oraz wielu innych zaproszonych gości. 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • DSCN0919

Simple Image Gallery Extended