XVIII FESTIWAL KULTURY JAPOŃSKIEJ W PRZEMYŚLU

Odsłony: 2431

W dniu 2 sierpnia br. w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu miało miejsce uroczyste otwarcie XVIII – go Festiwalu Kultury Japońskiej organizowanego przez Fundację Polsko – Japońską YAMATO, której Dyrektorem jest Pani Iga Dżochowska. 

Honorowym patronatem wydarzenie objęli Prezydent Miasta Przemyśla oraz Ambasada Japonii w RP. 

Licznie zebrana widownia mogła wsłuchać się w koncert fortepianowy i skrzypcowy oraz w sposób niezwykły zaśpiewane tradycyjne japońskie piosenki. Ponadto można było podziwiać oryginalny japoński taniec wykonany w różnych formach. 

Zaproszenie na Festiwal otrzymał poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, który z powodu innych obowiązków parlamentarnych nie mógł osobiście uczestniczyć, w tym ubogacającym spotkaniu. W jego imieniu okolicznościowe adresy i bukiety kwiatów na ręce Pani Dyrektor oraz Atsuko Ogawy – Promotora Kultury Japońskiej przy Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu złożył asystent Arkadiusz Mazur wraz z Grzegorzem Lewandowskim. 

Parlamentarzysta w skierowanym słowie wskazał: „Pasja organizatorów, a zarazem ciężka praca organiczna zasługuje na szczególne uznanie. Integrowanie dwóch różnorakich systemów kulturalnych opartych na konstytucyjnych statutach odmiennych narodowości, ideach, wierzeniach i zwyczajach wymaga ogromnej wiedzy i zaangażowania. 

Fundacja Polsko – Japońska YAMATO jest organizacją tworzoną przez ludzi pragnących z jednej strony dzielić się swoim doświadczeniem i interpretacją świata, a z drugiej wpływają na pozytywny obraz Przemyśla poza granicami Polski. Jest to cenna wskazówka dla wszystkich uczestników życia społecznego i kulturalnego, jak ważna jest budowa płaszczyzn wielokulturowego porozumienia na rzecz promocji miejsca swego pochodzenia,
 czy zamieszkania”. 


Wśród obecnych byli także: Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Radni Rady Miejskiej w Przemyślu i wielu innych zaproszonych gości. 

  • 38289274_10217246069773258_4029867075378872320_n
  • DSCN0019
  • DSCN0025
  • DSCN0029

Simple Image Gallery Extended