Praca, nie obietnice

W Regionie

DEBATA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA MIASTA PRZEMYŚLA

Odsłony: 3142

W Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zmierzyli się przed drugą turą wyborów kandydaci na Prezydenta Miasta Przemyśla - Janusz Hamryszczak i Wojciech Bakun.

Formuła debaty ustalona została przez sztaby wyborcze kandydatów oraz uczelnię jako organizatora wydarzenia. Obaj kandydaci odpowiadali na pytania prowadzących tj. rektora PWSW dr Pawła Treflera oraz prorektora dr Sławomira Soleckiego, a także na trzy pytania pochodzące od publiczności, wylosowane spośród pisemnych zgłoszeń. 

Pytania do kandydatów dotyczyły m.in.: 
1/ planowanych koalicji w nowo wybranej Radzie Miejskiej w Przemyślu, 
2/ współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym  Przemyśla i powiatu przemyskiego,
3/ propozycji stworzenia warunków sprzyjających zatrzymaniu w mieście ludzi młodych – absolwentów szkół średnich i uczelni, 
4/ koncepcji rozwoju oświaty w mieście, 
5/ modelu finansowania sportu młodzieżowego i seniorskiego,
6/ zagadnień dotyczących infrastruktury komunalnej i transportowej w Przemyślu,
7/ zmian w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego oraz spółek miejskich dla zapewnienia wysokiej jakości usług publicznych dla mieszkańców, 
8/ propozycji zwiększenia wpływów do budżetu miasta,
9/ bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców miasta.

Na zakończenie debaty kandydaci wygłosili kilkuminutowe wystąpienia. 

Janusz Hamryszczak, zwracając się do zebranych, powiedział: „…Jestem przede wszystkim fachowcem, a nie człowiekiem partii. Chce pracować dla waszego dobra, znam się na tym, wiem jak to zrobić. Są przygotowane bardzo dobre projekty, które powinniśmy zrealizować. Przemyśl ma dzisiaj niepowtarzalną szansę i nie możemy jej zmarnować. Chcę postawić przede wszystkim na gospodarkę, na rozszerzenie granic miasta…Rozliczcie mnie po tych pięciu latach z tego, co obiecywałem i z tego, co zrobię”.

  • 5bd5bb16d11a6_p
  • IMG_3466
  • IMG_3477
  • IMG_3488
  • IMG_3501

Simple Image Gallery Extended