Praca, nie obietnice

W Regionie

WIZYTA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO W PRZEMYŚLU

Odsłony: 3147

27 października 2018. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego, który przybył do Przemyśla, aby wesprzeć kampanię kandydata na prezydenta miasta, Janusza Hamryszczaka, który w drugiej turze wyborów zmierzy się z Wojciechem Bakunem. 

W wydarzeniu udział wzięli także Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, posłowie: Krystyna Wróblewska, Andrzej Matusiewicz, Bogdan Rzońca, Mieczysław Miazga, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. 

"…To, iż tu dzisiaj trzeba walczyć o zwycięstwo, jest wyzwaniem wyjątkowo istotnym z punktu tego wszystkiego, co będzie działo się na Podkarpaciu, ale nawet szerzej - co będzie działo się w naszym kraju" - mówił Jarosław Kaczyński. 

Jak tłumaczył, pozycja Prawa i Sprawiedliwości w samorządach była do tych wyborów samorządowych ograniczona. "…Dziś możemy powiedzieć, że jest już inaczej, wygraliśmy te wybory w sposób zdecydowany. Uzyskaliśmy najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek, jakakolwiek partia uzyskała w wyborach do sejmików wojewódzkich”.

Zdaniem J. Kaczyńskiego "polski naród potrzebuje dwóch rodzajów patriotyzmu: ogólnopolskiego i lokalnego. Jak zaznaczył, "dopiero to połączenie daje siłę, w oparciu o którą można tworzyć coś, co przyniesie sukces tym pokoleniom, które żyją dzisiaj i które przyjdą”. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił też, że osiągnięcie planu, który wyrówna lub przybliży warunki bytowe Polaków do poziomu zachodnioeuropejskiego jest możliwe tylko wtedy, gdy będzie współdziałanie w każdym możliwym zakresie, ponad politycznymi podziałami.

Kończąc swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński zaapelował o maksymalną mobilizację i zaangażowanie podczas ostatnich dni kampanii wyborczej, aby wesprzeć i zagłosować na kandydata na Prezydenta Miasta Przemyśla - Janusza Hamryszczaka. W ocenie J. Kaczyńskiego „nie ma innej drogi niż Prawo i Sprawiedliwość i nie ma innej drogi, niż Janusz Hamryszczak tu w Przemyślu". "Musi zwyciężyć" - podkreślił. 

Podczas spotkania głos zabrał także Janusz Hamryszczak, który zaprezentował główne założenia swojego programu wyborczego, prosząc mieszkańców o poparcie go w drugiej turze wyborów na Prezydenta Miasta Przemyśla.

  • 27102018kam_kru-24
  • 27102018kam_kru-39
  • 27102018kam_kru-42
  • 27102018kam_kru-46
  • IMG_3506
  • IMG_3543

Simple Image Gallery Extended