Praca, nie obietnice

W Regionie

MODLITWA DZIĘKCZYNNA W ZABYTKOWYM KOŚCIELE W MEDYCE

Odsłony: 2992

W dniu 2 grudnia 2018 r. poseł Andrzej Matusiewicz uczestniczył w nabożeństwie dziękczynnym w parafii Św. Piotra i Pawła w Medyce. W tym dniu mieszkańcy Medyki dziękowali za dar odnowionej zabytkowej świątyni, którą podczas uroczystej mszy świętej pobłogosławił Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal. Homilię wygłosił ks. Maciej Flader, który podkreślił, że kościół ten jest częścią dziedzictwa mieszkańców Medyki.

Po zakończonym nabożeństwie zaprezentowana została historia zabytkowej świątyni oraz przebieg prac remontowo-konserwatorskich. 

Wykonanie tych robót w znacznym stopniu możliwe było dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z funduszy europejskich tj. z Regionalnego Programu

Operacyjnego w ramach projektu pt. „Zwiększenie atrakcyjności kulturalnej zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Medyce poprzez prowadzenie prac remontowo-konserwatorskich i instalacyjnych”. 

Środki na ten cel parafia otrzymała również z budżetu Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Gminy Medyka, a także z funduszy własnych.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, kapłani oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Medyki. 


  • medyka11
  • medyka13
  • modlitwa-dzic3a4e284a2kczynna-sk_001
  • modlitwa-dzic3a4e284a2kczynna-sk_059
  • modlitwa-dzic3a4e284a2kczynna-sk_060
  • modlitwa-dzic3a4e284a2kczynna-sk_102

Simple Image Gallery Extended