Praca, nie obietnice

W Regionie

WIGILIA CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

Odsłony: 5060

W dniu 21 grudnia br. Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wziął udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez przemyski Caritas dla osób najbardziej potrzebujących. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Ekscelencja Arcybiskup Adam Szal. Metropolita Przemyski w wygłoszonej homilii podkreślił szczególny czas Adwentu, w trakcie którego powinniśmy okazywać miłość względem drugiego człowieka. Potrzeba wyzbyć się egoizmu, byśmy potrafili podejmować ten pierwszy krok, a przy tym nie zrażali się przeciwnościami w niesieniu pomocy potrzebującym. 

Parlamentarzysta w słowie dla zebranych wskazał:

Z radością przyjąłem zaproszenie od księdza Dyrektora Caritasu Artura Jańca. Chcę powiedzieć, że pobyt tutaj z Państwem na tej wieczerzy, to jest zawsze piękna lekcja miłości bliźniego. Lekcja pokory, lekcja refleksji, też nad samym sobą, bo wtedy można sobie zadać pytania – jak głosowałeś, gdy nowelizowano ustawę o pomocy społecznej, jak głosowałeś nad ustawą Senior+, nad świadczeniami rodzinnymi, czy świadczeniami dla niepełnosprawnych. Nie będę się tutaj chwalił, ale ja zawsze głosowałem za tymi ustawami.   Potrzeba pomocy Państwa, żeby ten zakres ubóstwa był zmieniony – zmniejszał się (…). Wielkie podziękowania dla Caritasu, dla Archidiecezji Przemyskiej na ręce księdza Dyrektora, że tak  intensywna działalność jest, bo to jest wielka pomoc, również dla naszego Państwa”.   

Przy świątecznych stołach zasiadło ponad pół tysiąca osób, którym podano barszcz, pierogi, kapustę, rybę i ciasta. W przygotowanie zaangażowało się ponad 100 osób. Jak zaznaczył ks. Artur Janiec organizacja tak dużego wydarzenia nie mogła się odbyć bez udziału wolontariuszy, pracowników Caritasu, darczyńców czy sponsorów.   

Udział również wzięli: Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Mariusz Król, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, Wicestarosta Przemyski Marek Kudła i wielu innych zaproszonych gości. 


  • wigilia_caritas01
  • wigilia_caritas02
  • wigilia_caritas03
  • wigilia_caritas05
  • wigilia_caritas06
  • wigilia_caritas07
  • wigilia_caritas08
  • wigilia_caritas09

Simple Image Gallery Extended