Praca, nie obietnice

W Regionie

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PWSW

Odsłony: 1662

W dniu 23 stycznia br. w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. W duchu pełnej wyrozumiałości i życzliwości, ogrzanej pięknym wykonaniem kolęd przez akademicki chór, zaproszeni gości złożyli najserdeczniejsze życzenia noworoczne akademickiej społeczności. 

Na spotkanie przybyli: Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup dr Adam Szal, poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Starosta Przemyski Jan Pączek i Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.   Obecni byli również duchowni: ks. prałat dr Wojciech Pac – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze, ks. protojerej ppłk Jerzy Mokrauz – proboszcz Prawosławnej Parafii Wojskowej w Przemyślu; ks. prałat Tadeusz Biały – duszpasterz młodzieży Archidiecezji Przemyskiej oraz ks. Dymitr Leszko – wikariusz Parafii Archikatedralnej obrządku greckokatolickiego pw. św. Jana Chrzciciela w Przemyślu, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, Radni Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal oraz Dariusz Lasek i wielu innych zaproszonych gości. 

Okolicznościowy adres w imieniu posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza, który z powodu uczestnictwa w posiedzeniu Komisji ds. VAT nie mógł być obecny osobiście, odczytał Radny Rady Powiatu Przemyskiego Arkadiusz Mazur. Parlamentarzysta wskazał w nim: „Dzisiejsze spotkanie, na stałe wpisane w kalendarz uczelni powinno służyć refleksji, na temat zrealizowanych inicjatyw w roku poprzednim, jak też planowanych przedsięwzięć w nowym roku, które przyczynią się do rozwoju jednego z największych ośrodków naukowych  województwa podkarpackiego. Okres studiowania w życiu młodego człowieka, to czas który kształtuje osobowość i wyznacza dalsze kierunki rozwoju w sferze zawodowej.  Życzę wszystkim studentom, którzy zdecydowali się tworzyć przemyską społeczność akademicką, żeby rozwijali swoje umiejętności, a w przyszłości współtworzyli zaplecze intelektualne naszego miasta. Bądźcie konsekwentni i dążcie do możliwie najefektywniejszego wykorzystania czasu, a jednocześnie nawiązujcie długotrwałe przyjaźnie”. Dodał także: „Niech łamany opłatek stanie się symbolem naszej wzajemnej solidarności i troski o wspólne dobro, którym z całą pewnością jest Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu”.

Ksiądz arcybiskup, składając życzenia, powołał się na słowa św. Pawła, zachęcając byśmy pielęgnowali w sobie „miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, miłość i pokój”.

Tradycyjny poczęstunek zaserwowała przemyska restauracja „Monarchia”, a wypieki przygotowane przez pracowników i studentów kierunku „bezpieczeństwo i produkcja żywności” – serniki i ciasto cytrynowe wzbudziły niekłamany zachwyt gości.

fot. Damian Kanikuła

  • IMG_0057-1024x683
  • IMG_0059-1024x683
  • IMG_0061-1024x683
  • IMG_0074-1024x683

Simple Image Gallery Extended