W Regionie

POSIEDZENIE ZARZĄDU GMINNEGO OSP W KRZYWCZY

Odsłony: 2336

W dniu 26 kwietnia 2019 r. Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywczy odbył posiedzenie sprawozdawcze z działalności OSP na terenie Gminy Krzywcza w 2018 roku. Sprawozdanie przedstawił druh Mieczysław Klimko jako prezes gminnego OSP. W gminie Krzywcza na 10 sołectw w 7 działają od kilkudziesięciu  lat OSP tj. w Krzywczy, Babicach, Ruszelczycach, Reczpolu, Średniej, Bachowie i Skopowie. Krzywiecka OSP  dysponuje 9 samochodami strażackimi, w tym 3 średnimi i 6 lekkimi z dobrym wyposażeniem. Druhowie z tej gminy brali udział w 2018 roku w 28 akcjach pożarowych w gminie Krzywcza i sąsiednich gminach powiatu przemyskiego. OSP Babice otrzymała w dobrym stanie samochód typu lekkiego decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie. Druhowie biorą udział systematycznie w szkoleniach i zawodach strażackich. 

Ich poziom wyszkolenia jest bardzo wysoki według  oceny Komendy Powiatowej PSP w Przemyślu. Gmina Krzywcza w 2018 r. ze swojego budżetu przeznaczyła 145 tys. zł. na potrzeby OSP w gminie.

W posiedzeniu brali udział Komendant Powiatowy PSP w Przemyślu Adam Sosnowski, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Przemyślu Witold Kazienko, wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski i poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz. Strażacy-Ochotnicy z Babic podziękowali posłowi za wieloletnią pomoc w pozyskiwaniu różnego rodzaju sprzętu strażackiego i środków poza budżetem gminnym symboliczną tablicą z  toporkiem.

  • IMG_4156
  • IMG_4224

Simple Image Gallery Extended