Praca, nie obietnice

W Regionie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEMYŚLU

Odsłony: 2900

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla poseł Andrzej Matusiewicz uczestniczył w spotkaniu z dyrektorami i nauczycielami przemyskich szkół i przedszkoli w związku z obchodzonym w dniu 14 października Dniem Edukacji Narodowej. 

Święto to, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.  Głównym inicjatorem  powstania Komisji był ksiądz Hugo Kołłątaj.

W tym dniu dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty za ich wychowawczy i dydaktyczny trud. 

Uroczyste spotkanie w przemyskim magistracie było znakomitą okazją do złożenia życzeń i gratulacji kadrze pedagogicznej oraz uhonorowania wyróżniających się nauczycieli i pracowników przemyskich jednostek oświatowych. 

Poseł Andrzej Matusiewicz w swoim wystąpieniu złożył gratulacje wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty, życząc im sukcesów zawodowych i osobistych.  

– „Chciałbym Państwu podziękować za realizowanie misji edukacyjnej. Przecież to Wy niejednokrotnie odkrywacie talenty swoich uczniów, rozwijacie ich zainteresowania i pasje. Ale również w tej sferze wychowawczej – kształtujecie ich charaktery i osobowości. I to jest taka praca, która przynosi efekty nieraz dopiero po kilku albo nawet kilkunastu latach. Bo przecież sami, z własnego doświadczenia wiemy, że tych nauczycieli – najbardziej wymagających, którzy egzekwowali wiedzę, ale również dawali przykład i byli naszymi autorytetami, doceniamy po latach – najczęściej na zjazdach jubileuszowych z okazji ukończenia szkoły”.

W przemyskich obchodach święta, oprócz włodarzy miasta w osobach Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Zastępcy Prezydenta Bogusława Świeżego, udział wzięli również: poseł na Sejm Marek Rząsa, reprezentująca Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Barbara Majchrowicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka wraz z radnymi, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Sławomir Solecki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM  w Przemyślu Elżbieta Tarnawska wraz z pracownikami wydziału. 

  • UMPrzemysl1a
  • UMPrzemysl2b
  • UMPrzemysl3a

Simple Image Gallery Extended