Praca, nie obietnice

W Regionie

UROCZYSTOŚCI BARBÓRKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MAĆKOWICACH

Odsłony: 800

W dniu 6 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Maćkowicach odbyły się Uroczystości Barbórkowe, na które zaproszenie otrzymał poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz. Parlamentarzystę reprezentował asystent Arkadiusz Mazur. 

Zebranych przywitał dyrektor Bartosz Haśkiewicz. Motywem przewodnim przygotowanego przez uczniów apelu, była sytuacja w polskim gazownictwie. Zwrócono uwagę na znaczenie gazu w kontekście ochrony środowiska. W program artystyczny zostali zaangażowani uczniowie większości klas. 

Honorowymi gośćmi byli górnicy Kopalni Gazu Ziemnego w Maćkowicach wraz z kierownikiem Jackiem Berezowskim. W krótkim przemówieniu podziękował za zaproszenie na uroczystość.Kopalnia Gazu w Maćkowicach wchodzi w skład  Ośrodka Kopalń Przemyśl należącego do PGNiG SA  Oddział w Sanoku. 

Poseł w liście skierowanym do zebranych wyraził satysfakcję z faktu, iż Szkoła Podstawowa w Maćkowicach po raz wtóry podjęła się organizacji Barbórki, w ten sposób doceniając trud miejscowych pracowników sektora energetycznego.

Siła państw zależy od ilości posiadanych zasobów naturalnych, ale również od umiejętnego z nich korzystania. Polska potrzebuje sprawnie zarządzanych przedsiębiorstw systematycznie zwiększających zyski i troszczących się o środowisko naturalne. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z innowacyjnych rozwiązań  oraz sięganiu po ambitną i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.  

Na zakończenie życzył satysfakcji z wykonywanych zadań, wszelkiej pomyślności osobistej oraz Błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Św. Barbary.

Byli również obecni: Krzysztof Składowski Wójt Gminy Żurawica oraz Józef Pukajło Przewodniczący Rady Gminy Żurawica. 

  • DSCN0072
  • DSCN0080
  • DSCN0084
  • DSCN0090

Simple Image Gallery Extended