Praca, nie obietnice

W Regionie

II GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W KRÓWNIKACH

Odsłony: 1192

Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz w dniu 23 stycznia br. uczestniczył w II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krównikach sponsorując nagrody dla pierwszych miejsc. Uczestnicy reprezentujący szkoły podstawowe z terenu Gminy Przemyśl zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Należy podkreślić, że każdy z biorących udział zademonstrował artystyczny kunszt.  

Parlamentarzysta poprzez swoją obecność chciał wyrazić aprobujący stosunek dla inicjatyw podtrzymujących piękną polską tradycję, którą niewątpliwie jest wspólne kolędowanie. Podkreślił, że w polskich kolędach powinniśmy dostrzegać nieprzebrany skarbiec naszych najlepszych wartości i uczuć – religijnych, narodowych, artystycznych, jak też tych najbardziej intymnych związanych ze wspomnieniami z dzieciństwa: wigilii, choinki, pasterki i nieodłączonego od nich śpiewania kolęd w rodzinnym gronie. Rolą szkoły jest dążyć do tego, aby uczniowie nie zatracili ścisłej łączności z korzeniami naszej tradycji i w swych sercach żywili pamięć o jej rodowodach i dziejach. Ponadto pogratulował Pani Dyrektor Beacie Cichockiej za organizację i wkład włożony w przygotowanie niniejszego wydarzenia. Słowa uznania skierował również do Wójta Gminy Przemyśl Andrzeja Huka, który inicjuje i  wspiera kulturalne przedsięwzięcia. 

Wypada wspomnieć, iż przemyska młodzież posiada ogromny potencjał, o który należy się troszczyć i go promować. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek jest inicjatywą godną kontynuacji w latach przyszłych. 

Byli wśród obecnych: Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Radni Gminy Przemyśl oraz osoby zaangażowane w przygotowanie dzieci i młodzieży.


  • IMG_1089
  • IMG_1092
  • IMG_1107
  • IMG_1114
  • IMG_1119
  • IMG_1185

Simple Image Gallery Extended