Praca, nie obietnice

W Regionie

PIELGRZYMKA PARLAMENTARZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Odsłony: 915

W dniu 2 lutego 2018 r. odbyła się 29. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę, w której wziął także udział poseł Andrzej Matusiewicz.  Wśród pielgrzymów obecni byli przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, którzy doceniając rolę i znaczenie częstochowskiego sanktuarium w życiu narodu, modlili się w intencji ojczyzny. 

Podprzeor Jasnej Góry o. Jan Poteralski przywitał pielgrzymów słowami: „(…)Drodzy parlamentarzyści, życie każdego wierzącego człowieka, a zwłaszcza was, którzy zostaliście wybrani z woli Boga i narodu na to ważne stanowisko parlamentarzysty, jest zadaniem, jest misją, aby dawać przykład, bo przecież oczy Polski, całego świata są zwrócone na was. Chcemy modlić się za was dzisiaj i dziękować za tyle dobra, jakie czynicie dla Polski, dla Kościoła, dla człowieka…”.

Parlamentarzyści najpierw spotkali się w Kaplicy Różańcowej, gdzie wysłuchali wykładu  księdza profesora Marka Tatara z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie o znaczeniu wolności człowieka. 

Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej odprawiona został msza św., której przewodniczył ks. Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów. „(…)Pielgrzymka odbywa się w szczególnym roku – 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i parlamentarzyści jak co roku przyjeżdżają, żeby przez ręce Matki Bożej zawierzyć kolejny rok pracy swojej parlamentarnej Panu Bogu, a w tym roku także chcą dziękować za odzyskanie wolności”. 

Z Częstochowy parlamentarzyści udali się  do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie modlili się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej. Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 2 marca 2007 r. została ona ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

  • IMG_1265
  • IMG_1280

Simple Image Gallery Extended