Praca, nie obietnice

W Regionie

„CZAS NA ZMIANY” – SENATOR MATUSIEWICZ W PRZEWORSKU

Odsłony: 4153

img 7960Data wydarzenia: 29 czerwca (niedziela) 2014 roku

W związku z ogólnopolską akcją PiS pod hasłem „CZAS NA ZMIANY”, dnia 29 czerwca br. w Przeworsku odbyło się spotkanie senatora RP Andrzeja Matusiewicza z mieszkańcami powiatu.

Podczas spotkania senator Andrzej Matusiewicz odwołał się do ostatnich wydarzeń związanych z tzw. „aferą taśmową”. Zaznaczył, iż powinna być powołana komisja śledcza, która wyjaśniłaby, czy rozmowa Ministra Spraw Wewnętrznych z Prezesem NBP, dotycząca dodrukowania pieniędzy w celu utrzymania się obecnego rządu przy władzy, była przeprowadzona na zlecenie premiera. Ponadto, mecenas Matusiewicz podkreślił, że w dojrzałych krajach demokratycznych, bohaterzy takich afer, podają się do dymisji, albo dymisjonuje ich premier. Oczywiście ważnym wydaje się ustalenie kto nagrywał rozmowy, jednakże na pierwszym miejscu należy zwrócić uwagę na to jaka jest ich treść.

Senator zwrócił również uwagę na język pogardy używany w rozmowie na temat „Polski Wschodniej” oraz, że dla premiera w chwili obecnej najważniejsze jest ustalenie kto nagrywał rozmowy, nie zaś wyciągnięcie konsekwencji wobec ich uczestników. Dlatego też, Klub Parlamentarny PiS złożył wniosek o wotum nieufności dla rządu, ponieważ treść nagrań powinna pozostawać nadal przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Kończąc ten temat mecenas Matusiewicz wskazał jeszcze na problem nieudolności Prokuratury, związany z przeszukaniem redakcji gazety „WPROST”. Zaznaczył, iż zostały w tym przypadku naruszone przepisy postępowania, ponieważ informacje, których żądała Prokuratura są chronione tajemnicą zawodową i dopiero po zezwoleniu sądu można było żądać ich wydania.

W drugiej części swego wystąpienia senator odwołał się do ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Sejmiku Województwa Podkarpackiego w związku z odwołaniem z funkcji wicemarszałka J. Burka. Mecenas Matusiewicz wytłumaczył jak doszło do tego, że nie powołano nowego wicemarszałka
z ramienia PiS oraz w jaki sposób odwołano z funkcji przewodniczącego i wiceprzewodniczących Sejmiku Województwa członków PiS.

Spotkanie zakończyło się dyskusją senatora Matusiewicza z mieszkańcami powiatu, dotyczącą potrzebnych zmian w funkcjonowaniu państwa oraz przyszłych wyborów parlamentarnych.

  • img_7959
  • img_7960
  • img_7965
  • img_7968
  • img_7975
  • img_7981
  • img_7983
  • img_7986
  • img_7991

Simple Image Gallery Extended