ANDRZEJ MATUSIEWICZ NA KONWENCJI WYBORCZEJ PIS W PRZEWORSKU

Odsłony: 3963

212 października 2015 roku w Przeworsku odbyło się spotkanie kandydatów na posłów z listy PiS w okręgu nr 22, z mieszkańcami powiatu przeworskiego. Na spotkaniu był obecny Senator Andrzej Matusiewicz, jako kandydat na posła RP. Mecenas Matusiewicz w pierwszej kolejności zaprezentował swoje dotychczasowe osiągnięcia w pracy Senatora, zwracając uwagę na liczbę wystąpień w Senacie, których było ponad 477, wskazując, że jako prawnik z wieloletnim doświadczeniem często reprezentował Senat w Sejmie w związku z senackimi inicjatywami ustawodawczymi.

Zwrócił także uwagę, na wielką potrzebę zmian personalnych, tak aby w Sejmie zasiadała większa reprezentacja prawników, którzy swoje doświadczenie będą wykorzystywać przy tworzeniu prawa oraz wprowadzaniu zmian w niejednokrotnie nieprawidłowo formułowanych regulacjach prawnych. Będą oni również niezbędni w pracy komisji śledczych, które z pewnością rząd Prawa i Sprawiedliwości powoła, jeżeli Naród powierzy tej partii władzę. Senator Matusiewicz podkreślił również konieczność wprowadzenia głębokich zmian w obecnie obowiązującym systemie prawnym, zwracając szczególną uwagę na potrzebę zmiany ustawy o dochodach samorządów, co jest związane z projektem obywatelskim. Senator Matusiewicz mówił także o konieczności wzmocnienia kompetencji powiatów

Zgromadzeni uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania, z których żadne nie zostało bez odpowiedzi.

Na koniec Senator Matusiewicz zwrócił się z prośbą do uczestników spotkania aby wzięli udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Podkreślał, że to właśnie w rękach każdego z osobna leży dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości, z czym wiąże się zmiana sytuacji bytowej Polaków.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Simple Image Gallery Extended