CIARKO MISTRZEM POLSKI

Odsłony: 3775

indexlem63zgaData wydarzenia: 3 kwietnia (czwartek) 2014 roku

Drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok została hokejowym mistrzem Polski! W szóstym meczu finału PHL pokonała GKS Tychy 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) i wywalczyła swój drugi tytuł w historii.

Hokeiści Ciarko rozpoczęli spotkanie w identycznym ustawieniu jak dwa poprzednie mecze. Trener tyszan Jiri Sejba był zmuszony do dokonania zmian po tym, jak kontuzji nabawił się Jarosław Rzeszutko.

Strzelec dwóch goli w piątym meczu finałowym prawdopodobnie zerwał więzadła w kolanie i w związku z tym czeka go dłuższa przerwa w grze.

Pozornie niegroźne uderzenie zaskoczyło jednak Stefana Zigardy'ego. Pierwsza tercja przeszła do historii finałowej rywalizacji jako pierwsza, w trakcie której nie było żadnej kary!

Sytuacja zmieniła się jednak już na samym początku kolejnej części gry, kiedy to kary otrzymali Vitek
i Vozdecky. Ten drugi po kilku minutach wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Czech zachował najwięcej czujności w podbramkowym zamieszaniu i sprytnym strzałem w krótki róg pokonał Zigardy'ego. W końcówce drugiej tercji obie drużyny stwarzały sobie dobre sytuacje, jednak pewnie spisywali się bramkarze.

W trzeciej części spotkania wynik nie uległ zmianie, choć bliżej kolejnego gola byli gospodarze. Po składnej dwójkowej akcji Strzyżowskiego z Kosteckim uderzał ten pierwszy, jednak i tym razem na posterunku był Zigardy. W samej końcówce sanoczanie kilkukrotnie strzelali na pustą bramkę tyszan, jednak za każdym razem brakowało im szczęścia.

Sanocki zespół wygrał ligę po raz drugi w historii. Wcześniej ta sztuka udała się Ciarko w 2012 roku, kiedy to w finale zwyciężyli Cracovię.

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy 2:0 (1:1, 1:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Marek Strzyżowski (2), 2:0 Martin Vozdecky (31)

Kary: Ciarko – 8, GKS – 38 minut (w tym po 10 minut dla Jakuba Witeckiego i Milana Baranyka za niesportowe zachowanie)

Widzów: 3 700. Wśród kibiców znajdował się również senator Andrzej Matusiewicz.

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4:2.