Praca, nie obietnice

W Regionie

IV ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Odsłony: 3768

img 62341Data wydarzenia: 10 kwietnia (czwartek) 2014 roku.

W IV rocznicę Tragedii Smoleńskiej, 10 kwietnia 2014 r. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dziekana dr. Andrzeja Skiby, z udziałem m.in. O. Andrzeja Deptucha, franciszkanina, kapelana Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

W uroczystości uczestniczyło wielu sanoczan chcących uczcić pamięć poległych wielkich Polaków ze śp. Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego Małżonką na czele, modlić się za spokój ich dusz oraz w intencji naszej Ojczyzny. W tym roku obchody rocznicy smoleńskiej zbiegły się w czasie z zakończeniem parafialnych rekolekcji wielkopostnych, homilię wygłosił zatem rekolekcjonista ks. Jacek Michno, który poruszył m.in. temat miłości Ojczyzny; wspomniał też, jak w ostatnich latach w Polsce drastycznie zmienił się sposób sprawowania władzy oraz język publicznej debaty.

Po Mszy św. procesyjnie udano się pod tablicę upamiętniającą Katastrofę Smoleńską, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu Senatora RP Andrzeja Matusiewicza uczyniła to jego asystentka z biura poselsko-senatorskiego w Sanoku Agnieszka Szczepańska.

W uroczystości zorganizowanej przez Komitet Powiatowy PiS wzięli także udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeuszem Pióro, wiceburmistrzem Sanoka Marianem Kuraszem oraz burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem, a sanockiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze swoim sztandarem, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Związku „Strzelec Rzeczypospolitej”, Hufca Ziemi Sanockiej ZHP oraz delegacje sanockich szkół.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości spontanicznie odśpiewali przejmującą pieśń okresu stanu wojennego „Ojczyzno ma…”.

  • img_62321
  • img_62341
  • img_62411
  • img_62421
  • img_62461
  • img_62481

Simple Image Gallery Extended