Praca, nie obietnice

​​Posłowie Bogdan Rzońca, Zbigniew Chmielowiec, Andrzej Matusiewicz, Małgorzata Golińska - PiS  w sprawie planu Natura 2000 Bieszczady PLC 180001

Posłowie Bogdan Rzońca, Anna Schmidt-Rodziewicz i Andrzej Matusiewicz - PiS w sprawie prowadzonych prac poszukiwawczych ropy naftowej i gazu ziemnego na Podkarpaciu

23 Maj 2018 18:05
OBCHODY DNIA STRAŻAKA W PRZEMYŚLU

W dniu 22 maja br. na placu zewnętrznym KM PSP w Przemyślu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono m.in. odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto Komenda Miejska [ ... ]

22 Maj 2018 17:27
POSIEDZENIE POWIATOWEJ RADY IZBY ROLNICZEJ W PRZEMYŚLU

W dniu 21 maja br. w budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Izby Rolniczej. 

22 Maj 2018 17:20
57. MUZYCZNY FESTIWAL W ŁAŃCUCIE

W dniu 19 maja odbyła się inauguracja jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju i jednej z najstarszych tego typu imprez w Europie tj. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. 

OBCHODY DNIA STRAŻAKA W PRZEMYŚLU

W dniu 22 maja br. na placu zewnętrznym KM PSP w Przemyślu odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono m.in. odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto Komenda Miejska oficjalnie odebrała nowy wóz ratowniczo – gaśniczy marki Volvo. W planach jest budowa od podstaw drugiej jednostki ratowniczo – gaśniczej.

57. MUZYCZNY FESTIWAL W ŁAŃCUCIE

W dniu 19 maja odbyła się inauguracja jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju i jednej z najstarszych tego typu imprez w Europie tj. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. 

ROCZNICA BITWY O WZGÓRZE MONTE CASSINO

W dniu 18 maja br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Przemyśla Januszem Hamryszczakiem oraz Dariuszem Łapą Sekretarzem Miasta Przemyśla złożył kwiaty na grobie ppor. Kazimierza Gurbiela bohatera spod Monte Cassino.  

Przypomnijmy, że 18 maja 1944 r. oddziały 2 Korpusu Polskiego zdobyły ruiny klasztoru benedyktynów na Monte Cassino. W czasie walk zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

WAŻNA INWESTYCJA W PODKARPACKIEJ KAS

W dniu 15 maja 2018 r. w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie podpisana została umowa dotycząca opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę  oraz ustaleniem warunków sprawowania nadzoru autorskiego dla inwestycji pod nazwą: Budowa Oddziału Celnego w Przemyślu wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową, z przeznaczeniem na potrzeby jednostek podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu. 

OBCHODY DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W PRZEMYŚLU

W dniu 8 maja br. w Przemyślu odbyły się obchody  Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem „Wczesna interwencja drogą do rozwoju dziecka”, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. 

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI W PRZEMYŚLU

Przemyślanie uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Katedrze Archidiecezji Przemyskiej koncelebrowaną przez ks. abp Józefa Michalika. 

Duchowny w wygłoszonej homilii nawiązał do wydarzeń historycznych w kontekście wpływu obcych rządów na sytuację wewnętrzną państwa polskiego oraz niosące ze sobą upadek RP kierowanie się interesem partii, a nie dobrem narodu:

OBCHODY ŚWIĘTA FLAGI RP W PRZEMYŚLU

W dniu 2 maja br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz z okazji Święta Flagi RP zorganizował akcję wręczania narodowych flag mieszkańcom Przemyśla. W wydarzenie zaangażowali się działacze Prawa i Sprawiedliwości: Pani Krystyna Hapka, Aleksander Malicki, Krzysztof Dobrowolski, Andrzej Paniw, Arkadiusz Mazur asystent posła A. Matusiewicza oraz Tomasz Łacina asystent Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. 

VII BIEG PAMIĘCI SENATORA STANISŁAWA ZAJĄCA

W dniu 28 kwietnia 2018 r. w Święcanach w powiecie jasielskim, odbył się VII Bieg Pamięci  senatora Stanisława Zająca, polityka ziemi jasielskiej, adwokata, posła na Sejm I, III, V i VI kadencji, senatora VII kadencji,  Wicemarszałka Sejmu III kadencji, który zginał 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem. Święcany to jego rodzinna miejscowość. To sportowe wydarzenie upamiętniające osobę tragicznie zmarłego senatora odbywa się corocznie, na przełomie kwietnia i maja, w okolicy daty jego urodzin. Impreza ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności.

SESJA RADY GMINY KRASICZYN

W dniu 27 kwietnia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz uczestniczył w sesji Rady Gminy Krasiczyn, tym samym kontynuując objazd po gminach z okręgu wyborczego nr 22. 

Obecność parlamentarzysty okazała się potrzebna, w związku z zaistniałymi  wątpliwościami władz gminnych dotyczącymi zmian w prawie łowieckim, 
które obowiązują od dnia1 kwietnia br.

SESJA RADY GMINY RADYMNO

W dniu 26 kwietnia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz na zaproszenie Wójta Bogdana Szylara oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jana Fusiek wziął udział w sesji Rady Gminy Radymno. 

SESJA RADY GMINY MEDYKA

W dniu 23 kwietnia br. poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz uczestniczył w sesji Rady Gminy Medyka.

Parlamentarzysta wykazujący w swojej działalności zaangażowanie w inicjatywy podejmowane przez Gminę Medyka zaprezentował zebranym program, które będzie realizował rząd:

73 ROCZNICA MORDU MIESZKAŃCÓW BOROWNICY PRZEZ BANDY UPA

W dniu 22 kwietnia 2018 r. w Borownicy odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 73. rocznicę mordu mieszkańców Borownicy przez bandy UPA. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości poprzedziło wystawienie posterunku honorowego przy pomniku pomordowanych. Wojskową Asystę Honorową wystawił ppłk Marcin Dusza Dowódca 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu.

XII KONGRES NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

W sobotę, 21.04 w Przemyślu odbył się XII Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej pt. Tak rodziła się i rodzi się Polska, zorganizowany przez: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz Zgromadzenie Księży Michalitów.